Logo
Potřebujete poradit? Volejte 😉
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Co je u Vás nového?

Zajímá mě, co se u Vás děje, co se kde v Krámku šustlo a co pro mě máte nového. A tak se dobrovolně registruji a zanechávám svůj emailový kontakt jako lehounké virtuální vlákno, které spojuje tvořivé a hravé duše ;-). 

 
 
 

Quartino

Logická rychlovka, která má švih

Chtěli jste si vždycky zahrát nějakou logickou stolní hru, ale šachy vás děsily, dáma nudila a go vás neměl kdo naučit? Pro vás je tady přemýšlivé a d... celý popis
Dostupnost
1 ks odešleme hned, další do 3 dnů
590 Kč
488 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:LOR0006
Výrobce:Loris Games
 • Kompletní specifikace
 • Quartino
  Quartino
  1 ks odešleme hned, další do 3 dnů
  590 Kč
  488 Kč bez DPH
 • ks
Kompletní specifikace

Chtěli jste si vždycky zahrát nějakou logickou stolní hru, ale šachy vás děsily, dáma nudila a go vás neměl kdo naučit? Pro vás je tady přemýšlivé a dynamické QUARTINO.

QUARTINO je originální logická hra s jednoduchými pravidly, plná napětí a nečekaných zvratů. Uplatníte v ní své kombinační schopnosti, prostorovou představivost i pozornost. Hra se prodává výlučně v luxusním dřevěném provedení.

Jak se hra hraje? Sestavte na herní desce jako první všechny barevné kombinace ze svých karet! Snadný úkol? Jistě, ale stejný cíl mají i soupeři! Každý hráč si vylosuje čtyři karty s barevnými kombinacemi. Hráči se střídají v umisťování kamenů na hrací desku a snaží se ubránit své připravené pozice a zároveň soupeři nenechat dokončit jeho záměr.

Hra obsahuje: dřevěhá hrací deska, 28 dřevěných hracích kamenů, 4 dřevěné stojánky na karty, 24 karet Quartina.

Hra pro 2-4 hráče od 7 let. Doba hraní: 20 min. 

Strategické tipy:

Nechceme vás připravit o potěšení z objevování herní komplexity a strategických fines, ale třeba se vám bude hodit pár strategických rad do začátku:

 • Střed je klíčový. Vyplatí se o něj zabojovat.
 • 3. kámen ve sloupci je nejstabilnější.
 • 13. kámen ve hře je často rozhodující.
 • Náhoda ve hře se dá téměř eliminovat.

Pro plný strategický zážitek u Quartina doporučujeme hru 1 proti 1, nebo teamovou variantu 2 proti 2.

Týmová hra:

Quartino je hra pro 2 až 4 hráče. Ve 4 hráčích lze hrát týmovou variantu hry, která otevírá další strategické možnosti.

Při této variantě hrají vždy 2 hráči spolu. Každý hráč si vylosuje 2 karty a spoluhráči se posadí na jednu stranu stolu tak, aby si vzájemně viděli do karet. 

Hráči se střídají na tahu, aby se vždy zároveň střídaly i oba týmy. Hraje tedy nejdříve první hráč z prvního týmu, poté první hráč ze druhého týmu, pak druhý hráč z prvního týmu a nakonec druhý hráč ze druhého týmu. 

Hráč ve svém tahu standardně pokládá hrací kameny a vykládá karty. Smí hrát ale pouze své karty Quartina, nikoliv spoluhráčovy. Pokud hráč již obě své karty vyložil, hraje dál a snaží se nahrát svému spoluhráči.

Vyhrává tým, který jako první zahraje všechny své karty.

 

© Copyright 2013 - 2020 Manahau.cz, s. r. o.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz