K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s jejich ukládáním na vašem zařízení.

 
 
 

Úvod » Rainbow Loom » Porovnání originálu a padělku

Rainbow Loom / Porovnání originálu a padělku

O novém americkém fenoménu jménem RainbowLoom jsem četla před pár měsíci článek na jednom zpravodajském serveru. A protože celý nápad i provedení se mi zdálo zajímavé, jedno balení jsem si objednala. Když dorazilo, vyzkoušela jsem s pocitem, že nápad je opravdu super (u našich dětí sklidily pestrobarevné gumičkové náramky obrovský úspěch - syn s nimi hrdě chodil i do školky), ale práce se stavem a hlavně háčkem je poněkud náročná. Pak jsem ale při dalším pátrání zjistila, že to, co jsem v dobré víře objednala, je pouze sice laciný, ale padělek. Rozhodla jsem se proto objednat si i originální verzi RainbowLoom a byla jsem zvědavá, jestli to skutečně bude takový rozdíl, jak na svých stránkách slibuje výrobce.

Po vyzkoušení a tvorbě prvních pár naramků jsem nadšená...a v čem je takový rozdíl? Samotný stav - originál je ze silného, dobře opracovaného plastu, vypadá trvanlivě, spojení modrými plastovými díly je ve velké ploše. U padělku je stav vyroben ze slabšího plastu, plastová zakončení jsou místy špatně opracovaná a tedy i dost ostrá a po prvních třech náramcích už se jeden kousek odlomil. Plastové spojení jednotlivých řad je poměrně menší. Hlavní velký rozdíl je v háčku.

Originální háček je robustní a velice pevný, při použití drží tvar a ani když tvořím dílo s velkým množstvím gumiček se nikde neohne, velice dobře gumičky při práci drží, takže nevypadávají. Jeho koncem se taky velice jednoduše uvolní modré plastové spojovací díly jednotlivých řad. U padělku je háček daleko menší, špatně se drží v ruce a hlavně je tak tenký, že se ohne v ruce - při práci se ohýbá a gumičky se z něj občas vyvlékají, což práci dost stěžuje a u méně trpělivých jedinců je příčinou výbuchů vzteku. Háček není nijak uzpůsoben k tomu, aby pomohl při uvolnění spojovacích částí, takže jejich přenastavení jsem po prvním pokusu vzdala. Rozdíl jsem zaznamenala i v kvalitě gumiček - ty originální bez problému zvládají větší námahu a hlavně dobře pruží, takže když je náramek vytvořen a vy ho sudnáte ze stavu, gumičky se krásně stáhnou a vyniknou tak jednotlivé vzory. U gumiček z padělku mi dost často praskaly a když jsem tvořila složitější tvar, po sundání ze stavu zůstala část gumiček vytahaná. U klipů to nemohu tak dobře posoudit - originální starter set je vybaven C klipy, které zatím drží a ještě se samy nevyvlekly. Padělek byl vybaven S klipy, které se vyjímečně samy uvolnily (ale je pravda, že náramky u nás byly a jsou v takové oblibě, že to mohly spíš udělat děti). Jak se můžete podívat i na přiložené fotografii, rozdíl mezi oběma výrobky je patrný i na první pohled.

Fandíme originálním a skvělým nápadům a jsem přesvědčená, že gumičkový stav takový je a jeho popularita, šířící se z Ameriky do celého světa, je oprávněná. Proto Vám rádi v našem krámku nabízíme jako novinku originální gumičkové stavy RainbowLoom, včetně náhradních gumiček. Přejeme Vám mnoho zábavy (a že se zabaví kromě dětí i maminky, tomu naprosto věříme) a když se s námi podělíte o Vaše výtvory a pošlete fotku, rádi ji vystavíme jako inspiraci ostatním. A ještě poznámka nakonec: výrobce doporučuje výrobek dětem od 8 let. Nicméně náš 5letý syn už samostatně a naprosto bravurně jednodušší vzory zvládá sám.